• Profil školy

• Stredná zdravotnícka škola v Žiline vzdeláva zdravotníckych pracovníkov už od roku 1959. V sedemdesiatych  rokoch sa škola presťahovala do nových priestorov, kde sídli dodnes. Nachádza sa v blízkosti centra mesta, 20 minút chôdze od železničnej a 15 minút od autobusovej stanice. V areáli školy sa nachádza  školský internát a školská jedáleň.

Štúdium sa realizuje v rôznych formách a to ako denné štvorročné štúdium s maturitou, jednoročné večerné štúdium a externé pomaturitné štúdium.

Výchovný poradca a školský psychológ pomáha riešiť problémy žiakom, rodičom, či učiteľom. Na škole aktívne pracuje žiacka školská rada. Žiaci sa pravidelne zúčastňujú na rôznorodej mimoškolskej činnosti - olympiády, SOČ, súťaže, prezentácia školy na verejnosti a i.

V škole je moderná Wifi sieť. Pomocou WiFi pripojenia majú žiaci možnosť využívať internet  nielen v učebniach, ale aj na vlastných zariadeniach (získavajú personalizovaný prístup k digitálnemu edukačnému obsahu). Žiaci počas štúdia využívajú Microsoft 365 a môžu si nainštalovať a využívať MS Office 365 (Word, Excel, PowerPoint) vo vlastných zariadeniach (notebookoch).

Žiaci po skončení základnej školy môžu u nás  študovať v dennom štvorročnom štúdiu v odboroch:

• asistent výživy,
          • masér,
          • zdravotnícky laborant,
          • praktická sestra.

Absolventi strednej školy ukončenej  maturitnou skúškou majú možnosť u nás  študovať:

- v dennej forme vyššieho odborného štúdia diplomovaná všeobecná sestra (trojročné denné štúdium),

- v externej forme v pomaturitnom kvalifikačnom  štúdiu odbor praktická setra (večerné dvojročné štúdium),

- v externej forme v pomaturitnom kvalifikačnom  štúdiu odbor masér (večerné dvojročné štúdium).

Pre absolventov strednej školy ukončenej záverečnou alebo maturitnou skúškou ponúkame  učebný odbor sanitár (večerné jednoročné štúdium).