• Oznam o voľnom pracovnom  mieste - kuchárka

• Stredná zdravotnícka škola, Hlboká cesta 23, Žilina zverejňuje nasledovnú informáciu o voľnom pracovnom mieste: kuchárka

Pracovné miesto: Kuchárka v školskej jedálni

Striedava dvojzmenná prevádzka:

pracovná doba 1. zmena: od 5,30 hod. do 13,30 hod.

2. zmena: od 11,00 hod. do 19,00 hod.

viac na: https://szshlbokaza.edupage.org/a/volne-pracovne-miesta

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17.1.2024 sa na Obchodnej akadémii v Žiline uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Svoje jazykové zručnosti v ďalšom postupovom kole súťaže  si preverilo  34 študentov zo stredných škôl v našom okreseSúťažiaci boli rozdelení do kategórií 2A, 2B, 2C2 a 2D. Našu školu reprezentovali Laura Babalová z II.AB triedy v kategórii 2A a Sofia Štrbáková z III. E triedy v kategórii 2B.

V silnej konkurencii s gymnazistami naše dievčatá skončili  Sofia na krásnom 5.mieste a Laura na 6.mieste.

Dievčatám ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a veríme , že výbornú znalosť anglického jazyka využijú v budúcnosti vo svojej profesii i v živote.

Mgr. Moravčíková

• O metodickom dni učiteľov na našej škole na stránke "mojastredna.sk"

• Dňa 13.12. 2023 sa na Strednej zdravotníckej škole, Žilina, konal metodický deň, ktorého sa zúčastnili učitelia profesijných predmetov vyučujúci v odbore masér z ôsmich stredných zdravotníckych škôl. Predmetom záujmu sa stala téma Ošetrenie mäkkých štruktúr pohybového aparátu. Cieľom stretnutia bolo zjednotiť obsah vzdelávania v teoretických a praktických predmetoch. Učitelia si vzájomne odovzdávali skúsenosti, diskutovali o rozsahu, spôsobe aplikácie. Prakticky vykonávali vyšetrovacie, terapeutické hmaty a hľadali súlad v pokojnej, príjemnej, pracovnej atmosfére. Potreba spoločného stretnutia rezonovala už dlhšie, implementáciou nových techník do štátneho vzdelávacieho programu a následne do školského vzdelávacieho programu sa potreba zintenzívnila. Stretnutie bolo konštruktívne, efektívne a podľa spätnej väzby naplnilo očakávania zúčastnených. Želaním všetkých zúčastnených je realizovať pravidelne metodické dni, ich prínos je pre odbor s dopadom na vyučovací proces nezastupiteľný.

Katarína Holienková, koordinátor metodického dňa