• Vitajte

• Školský internát pri SZŠ Žilina

• Školský internát ponúka okrem celoročného ubytovania žiakov stredných škôl aj možnosť príležitostného alebo celoročného ubytovania pre študentov vysokých škôl a pre verejnosť.

Ponuka sa týka ubytovania v bunkovom systéme, dve trojposteľové alebo dve štvorposteľové izby sú prepojené sociálnym zariadením, v ktorom je sprchový kút, umývadla a samostatné WC. K dispozícii je kuchynka vybavená linkou, chladničkou, sporákom, mikrovlnnou rúrou. Práčovňa je vybavená pračkou a sušičkou. Školský internát má vlastnú WiFi sieť.

Kontakty:

Tel. kontakt: +421 911 305 680

email: internat@szszilina.sk

Adresa: Školský internát, Hlboká cesta 23, 010 01 Žilina

Pozrite si priložené video.

• Školský internát

• Dňa 5. septembra 2022 sa po komplexnej rekonštrukcii uskutočnilo slávnostné otvorenie školského internátu pri SZŠ Žilina.

Školský internát je výchovno-vzdelávacie zariadenie, ktoré je súčasťou Strednej zdravotníckej školy, Hlboká cesta 23, Žilina., v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Poskytuje výchovno-vzdelávaciu činnosť mimo vyučovania, ubytovanie a celodenné stravovanie žiakom  SZŠ a žiakom  iných stredných škôl.

Školský internát spolu so školskou jedálňou tvoria súčasť komplexu budov Strednej zdravotníckej školy. Nachádza sa na tichej ulici v blízkosti stredných škôl a centra mesta.

• Ubytovacia kapacita je 224 lôžok.
        • Počet výchovných skupín je 7- 8, pri naplnenej kapacite ŠI.
        • Systém ubytovania – bunkový, na každom zo 7 poschodí sa nachádza 8 trojposteľových a 2 prepojené štvorposteľové izby (3+1), spolu 32 lôžok na jednom poschodí.
        • Sociálnym zariadením, v ktorom je sprchový kút, umývadla a samostatné WC sú prepojené dve izby.
        • Na každom poschodí je pre žiakov zriadená kuchynka vybavená linkou, chladničkou, sporákom, mikrovlnnou rúrou a varnou kanvicou.
        • Na každom poschodí sa taktiež nachádza študovňa – spoločenská  miestnosť.
        • Dve z príručných miestností, ktoré sa nachádzajú na každom poschodí, slúžia ako práčovne. Sú vybavené pračkou a sušičkou pre potreby ubytovaných žiakov.
        • Celodenné stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni, ktorá je prepojená so ŠI a školou.
        • Školský internát má vlastnú WiFi sieť.
        • Športová činnosť prebieha v telocvični, plážovom ihrisku a v areáli školského internátu.
        • Počas víkendov žiaci odchádzajú do miesta bydliska.
        • Výchovno-vzdelávacia činnosť

• Výchovno-vzdelávacia činnosť sa uskutočňuje v čase mimo vyučovania a zabezpečujú ho vychovávatelia vo výchovných skupinách, podľa schváleného výchovného programu.

Preferujeme uplatňovanie inovačných aktivizujúcich metód a foriem práce, aplikovanie tvorivo-humanistickej výchovy a koncepcie neformálneho vzdelávania s využitím IKT. Vytvárame rodinné prostredie, spolupracujeme so školami, vyučujúcimi ubytovaných žiakov a rodinou žiaka.

stiahnuť:  Aktivity na školskom internáte 2023 (stiahnuť tu vo verzii ppsx...)

Pozrite si aktivity v roku 2023 na YouTube (kliknite sem)